Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Dotazy lékaři

Téma - Kožní problémy

Dotaz uživatele:

Pihy

Dobrý den, asi za poslední rok mi přibylo velké množství pih, zejména na rukou.Chtěla bych se zeptat jestli je zatím nějaká příčina a jestli se to dá ovlivnit(např vitamíny apod) nebo jestli je to dané.Užívám HA Chloe 1 rok, předtím Pramino.Také beru Viaderm.Moc děkuji za odpověď

Odpověď lékaře:

Vážená pisatelko,

pihy se většinou tvoří po provokaci UV zářením. Vzpomínejte, zda jste v posledních letech v letním období se příliš nevystavovala slunečnímu zářění. Kůže má paměť, může se jednat o následnou reakci po silném opálení i před řadou let. Také jsou ke tvorbě pih daleko více náchylní jednici se světlou pletí a lidé ryšaví. Co se týče vitaminů, snad jedine vitamin C., by mohl být určitou diskretní prevencí. Důležitá do budoucna je ochrana před UV zářením. Ke tvorbě pih a zvýšené pigmentaci také přispívá HA.

Zpět na přehled dotazů

Slunečnicové brikety

Přihlášení



Zapomenuté heslo

Diskuse

11.12.2019 15:31 | Mona

napište na mail enkimon@seznam.cz...

11.12.2019 15:17 | lenka

Mám Tramal 50mg a 100mg, Diazepam 10mg a Neurol 0,5mg. Zbylo tak posouvám. Lenka.trapakova@email.cz...

11.12.2019 14:09 | Ilona

Mam zajem,napiste mi na mejl-sunkova1978@seznam.cz...

11.12.2019 14:07 | WilliamDrall

Âńĺě Ďđčâĺň! Î÷ĺíü çŕáŕâíűé ńŕéň. Ďďö ńęîëüęî ďđčęîëîâ...Ăĺđäîń, MDMA, A-PVP, Ďëŕí, č ň.ä. Çŕőîäč íŕ ńŕéň: <b> http://fleetsnab.ru/ Ńďŕéń Ďĺäîôčëč˙ Çŕőîäčňĺ íŕ ńŕéň č çŕęŕçűâŕéňĺ! </b>...

11.12.2019 13:14 | Eva

Predam Quetiapine Accord 25 mg...

11.12.2019 13:12 | Eva

Predám escitalopram mylan 10mg. ...

11.12.2019 13:11 | Eva

Predám escitalopram milan 10 mg. Mám 3 krabicky....

11.12.2019 13:09 | Eva

Predám Neurol 0,5mg. Mám 1 krabicku. ...

© Doktororonline.cz | Reklama